Radomskie Dni Godności

Zakończyła się kolejna edycja Radomskich Dni Godności, podczas której miasto stało się miejscem integracji, muzyki i wspólnego świętowania. Wydarzenie odbyło się wraz z VIII Mazowieckim Festiwalem Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Tacy sami”.

Wydarzenia

Radomskie Dni Godności rozpoczęły się barwnym korowodem prowadzonym ulicami Radomia. Następnie na scenie na rynku prezydent Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Marta Michalska-Wilk uroczyście przekazali klucze do miasta. W ramach festiwalu „Tacy sami” swoje talenty wokalne, taneczne i teatralne zaprezentowały osoby z niepełnosprawnościami.

Występy i atrakcje

Wieczorem na scenie wystąpili zespół Playboys oraz Mezo. Uczestnicy mogli też odwiedzać stoiska podczas rodzinnego pikniku i kiermaszu rękodzieła, gdzie prezentowano prace wykonane przez podopiecznych i uczestników warsztatów terapeutycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz mody.

Organizacja

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Razem”, przy współorganizacji Miasta Radomia. Partnerem był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Źródło: radom.pl