Kładka pieszo-rowerowa

W Radomiu trwają prace związane z budową nowej kładki pieszo-rowerowej, która połączy osiedle Południe z Godowem. Kładka ta zapewni wygodny dostęp do powstającego przystanku kolejowego Radom Południowy. Prace są prowadzone z myślą o utworzeniu węzła przesiadkowego na Południu.

Budowa kładki

Kładka pieszo-rowerowa powstaje między drogą biegnącą wokół bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Inżynieria na osiedlu Południe a końcówką ulicy Krynickiej na Godowie. Z jej obu stron będą pochylnie, z których będą mogli korzystać zarówno rowerzyści, jak też osoby na wózkach lub z wózkami. Będą również tradycyjne schody, a na perony kolejowe będzie można dodatkowo zjechać lub wjechać z nich na górę windami.

Postępy prac

Obecnie trwają prace związane między innymi z malowaniem podpór pochylni i montowaniem balustrad od strony ulicy Krynickiej oraz wykonaniem żywicy na obiekcie. Zamontowano także krawężniki na pochylni od ulicy Sycyńskiej, zaś nad torami pojawiły się ekrany przeciwporażeniowe. Gotowe są poza tym betonowe konstrukcje schodów i szybów windowych prowadzących na perony.

Dzięki porozumieniu miasta z koleją budowa nowej kładki i peronów PKP jest prowadzona w ramach jednego zadania. Kładka ma około 108 metrów długości i ponad cztery metry szerokości użytkowej. Składa się ona z trzech przęseł nad obwodnicą południową oraz nad torami kolejowymi do Tomaszowa Mazowieckiego i Krakowa. Planowane zakończenie prac to wrzesień, kiedy przy peronach zaczną zatrzymywać się pociągi.

Źródło: radom.pl