W ramach programu bezpłatnych badań profilaktycznych USG dla dzieci, miasto Radom po raz piąty włączyło się w tę inicjatywę we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda. Celem programu jest wczesne wykrywanie nieprawidłowości zdrowotnych u dzieci do szóstego roku życia. Do tej pory w ramach programu przebadano już 575 dzieci.
Przyszłotygodniowe badania
Kolejną turę badań zaplanowano na 12 i 13 maja. Będą one prowadzone w ambulansie, który zatrzyma się na Rynku. Zapisy na badania będą przyjmowane w piątek, 8 maja, w godz. 10:00 -15:00, telefonicznie pod numerem 577 455 402. Liczba miejsc jest ograniczona, a o umieszczeniu na liście decyduje kolejność zgłoszeń.
Piknik Zdrowia
Badaniom będzie towarzyszył Piknik Zdrowia, w trakcie którego dostępne będą konsultacje neurologopedyczne oraz fizjoterapeutyczne. Równolegle w Kamienicy Deskurów będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych, takich jak: dmuchańce, gry i zabawy, warsztaty plastyczne oraz aktywności ruchowe, które pozwolą dzieciom spędzić czas w radosnej i rodzinnej atmosferze.
Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Radomskie Centrum Onkologii, Kraina Słowem Płynąca, Infant Instytut Terapii Dziecięcej, Fundacja Przyszły Stópki, Fundacja „Dobry Duszek” oraz sieć McDonald’s w Radomiu. Wiceprezydent Marta-Michalska Wilk zachęca rodziców do korzystania z tej możliwości i udziału w wydarzeniach, które realnie wpływają na zdrowie naszych dzieci.
Źródło: radom.pl

